Alexander Donchenko zdominował mistrzostwa Niemiec w szybkich partiach i zdobył tytuł. W finale pokonał swojego głównego rywala, zdobywając punkty w kluczowych momentach. W turnieju kobiet Olga Babiy zdobyła zwycięstwo, pomimo że była jej rywalka Lara Schulze wskazana jako ulubiona. Mistrzostwa odbywały się w Heinz Nixdorf MuseumsForum w Paderborn. Donchenko wykazał spójność w grze, nie pozwolę rywalom na szansę. Babiy w ostatnich partii zdecydowanie wykazała siłę. Turniej zakończył się emocjami, a wyniki potwierdziły siłę kadr niemieckich.