Magnus Carlsen znowu gra w Esport World Cup. Tym razem w Paryżu. Zawody odbędą się 11–15 sierpnia z funduszem nagród 1,5 mln dolarów. Karlsen, który w 2022 roku zdobył tytuł w Los Angeles, będzie próbował obronić swoje zwycięstwo. Turniej znowu zebrał największych mistrzów świata. Wśród uczestników będzie również Ding Liren i Gukesh Dhanushkaran. Wcześniej organizatorzy nie potwierdzili szczegółów rund, ale wiedza, że Carlsen gra, wzbudziła entuzjazm. Paryż to nowy dom dla szachów w esportsie. Organizatorzy podkreślają, że turniej ma przyciągnąć nowych widzów. Karlsen, który zagra w klasycznym formacie, będzie musiał pokonać rywalizację z dwoma najbardziej ambitnymi zawodnikami. Wcześniej w sezonie przegrał z Gukeshem w Indiach, ale w Paryżu może zrewaniować. Nagrody są najwyższe od lat. To szansa na historyczne zwycięstwo. Warto zauważyć, że turniej ma nowe reguły. Niektóre partie będą grać w czasie rzeczywistym. To zmienia dynamikę. Wcześniej w sezonie Carlsen grał w klasycznym formacie, teraz może próbować nowych strategii. W Paryżu czeka go wyzwanie.